Безкоштовна доставка Новою поштою при замовленні від 1500 грн.

Історія створення мініспідниці

Коментарі: 0
Історія створення мініспідниці

Незважаючи на те, що мініспідниця нещодавно відсвяткувала своє шістдесятиріччя, вона зуміла зберегти недоторканим свій образ позачасової свіжості. Історія цього одягу розповідає про те, яким був шлях жінок, а також про те, як змінювалися суспільні цінності та естетичні смаки протягом історії.


Сильне прагнення до змін, вимога прав і потреба в практичному та економному одязі зробили цей одяг найбільш обговорюваним для 1900-х років. Цей невеликий клаптик дуже короткої і модної тканини сприяв переоцінці всього, що в одязі є символом жінки, несучи з собою сильну соціальну зміну. 


Кого вважають засновницею мініспідниці? 


Винахід мініюбки датується 1963 роком, коли вона вперше з'явилася у вітрині історичного лондонського магазину "Bazaar". За це ми маємо дякувати Мері Квант, британській дизайнерці, яка створила її і тим самим на десятиліття випередила народження британського вуличного стилю. Бунтарка Мері була схожа на своє найвідоміше творіння - мініспідницю. Народившись 11 лютого 1930 року в Блекхіті в родині професорів лондонського університету, дизайнерка рано закохалася в моду. Вивчаючи ілюстрацію в Університеті Голдсміт, вона відточувала свої навички. У віці 16 років Александр Планкет Грін допоміг їй відкрити свій бутік Bazaar на Кінгс-роуд. Там вона продавала свій молодіжний, вишуканий одяг, в якому поєднувалися принти і кольори, практичність і гарний смак, і який ідеально відповідав культурному і соціальному становищу на вулицях Лондона. Сукня, за її словами, повинна не лише зігрівати, але й привертати увагу, виглядати сексуально і дарувати гарне самопочуття. Кажуть, що ідея таких спідниць виникла у Квант після того, як вона побачила міні. Так з'явився мінімалістичний і революційний одяг, який став символом феміністичної епохи, коли вона охопила прагнення до свободи і тяжіння до соціальних змін.


Якими були перші мініспідниці? 

Перші мініспідниці були барвистими з геометрично правильних форм, з часом вони ставали все коротшими. Заслуга кравців полягала в тому, що вони могли зупинитися, щоб замислитися над потребами працюючої жінки, яка потребувала комфорту, простоти і свободи рухів. 

Девізом було мінімізувати, щоб досягти максимуму спокусливості та комфорту. 



Мініспідниці на перших подіумах

Згодом мініспідниці з'явилися на подіумах Парижа, Лондона, Мілана та Нью-Йорка. Модельєр Андре Курреж почав популяризувати спідниці на своїх показах, і в 1964 році в його колекціях з'явилися сукні космічної епохи.

У 70-х роках мініспідниці стали сміливішими і яскравішими. На показі Жан-Поля Готьє 1979 року було продемонстровано грайливі мініспідниці, прикрашені різноколірними трикутниками з конфетті.

У 80-х американські модельєри почали серйозно ставитися до мініспідниці як до частини високої моди. Перрі Елліс продемонстрував свою версію силуету на показі 1980 року, поєднуючи їх зі светрами в стилі "Preppy" та підперезаними сорочками й жакетами. У 1988 році Майкл Корс підтримав революцію коротких спідниць своєю колекцією елегантного жіночого одягу в діловому стилі.


Цікаві факти

1. Перша поява спідниці датується 2130 роком до н.е. у єгиптян, які зробили коротку спідницю, обгорнуту навколо стегон. Вона спочатку була створена як суто чоловічий одяг.

2. Спідницю прозвали "міні", тому що Мері Квант була одержима міні-автомобілями Fiat.

3. Поширення мініспідниці породило ринок капронових колготок.

5. Разом з мініспідницею народилася теорія Джорджа Тейлора "індекс подолу". Ця теорія припускала, що краї спідниць зростають разом з цінами на акції. Насправді було виявлено, що в періоди процвітання мініспідниці розкуповували, тоді як періоди несприятливих економічних часів, таких як крах фондової біржі на Уолл-стріт, характеризувалися суворими образами з дуже довгими спідницями.

6. Вкорочення спідниць до 61 см зробило мініспідниці дитячим одягом, а отже, таким, що не обкладається високим податком на купівлю.

7. Однією з причин народження мініспідниці була також проблема нестачі текстильного матеріалу, яка не дозволяла пошити спідницю в повному обсязі.

8. У 1968 році Пако Рабанн створив спідницю із золота та діамантів вартістю 10,4 мільйона доларів.

9. У 2015 році був проголошений Всесвітній день мініспідниці, датований 6 червня Беном Отманом, президентом Туніської ліги на захист секуляризму і свобод, який присвятив цей день жінкам, пригнобленим системою.


Коментарі (0)

Коментарі

Підписуйтесь на нас

Пов'язані статті

Весняні образи від HARVEST

Детальніше →

Модні тренди 2024, які повертаються

Детальніше →